Myśląc o VANESSIE sięgnijmy  aż do 1981r. Łomianki były ówcześnie jednym z największych zagłębi obuwniczych w Polsce i zawód szewca był nie tylko popularny, ale też ceniony i dobrze płatny. Wtedy to młody student, Waldemar Wójcik, rozpoczął dorywczą pracę w jednym z zakładów. Po ukończeniu technicznych studiów pan Waldemar szybko powrócił jednak do szewstwa, co dobitnie pokazuje jak duży był wtedy popyt na dobrej jakości obuwie i jak bardzo ceniona była porządna rzemieślnicza praca.

Przełomowym momentem był rok 1991. Wtedy to zapachy świeżych skór oraz kleju obuwniczego nierozłącznie związały się z rodziną Wójcików. W piwnicy domu uruchomiona została firma VANESSA. W tamtym czasie VANESSA funkcjonowała jako mały zakład obuwniczy, w którym każda para butów wykonywana była ręcznie przez garstkę doświadczonych szewców. Wykorzystując dotychczasową wiedzę, zdobytą jeszcze w czasach studenckich, pod okiem pana Waldemara powstawały różne modele, przede wszystkim jednak: najbardziej klasyczne czółenka na wysokim obcasie ze szpicem, które znalazły się w niejednym sklepie w całej Polsce.

Po kilkunastu latach mała przestrzeń piwnicy przestała wystarczać i  w roku 2005 działalność została przeniesiona do znacznie większego budynku przy ulicy Wiślanej, gdzie do tej pory funkcjonuje zakład szewski. Choć rdzeń pozostał ten sam, a rzemieślnicy, którzy tworzą tę rodzinną firmę, wciąż z taką samą pasją produkują najwyższej jakości obuwie, większy metraż umożliwił rozwój parku maszynowego. Powstał również dział cholewkarski. W tym momencie VANESSA była już obecna w wielu sklepach obuwniczych w całej Polsce.

Duże zmiany w branży obuwniczej doprowadziły do upadku wielu z firm rzemieślniczo produkujących obuwie w całej Polsce. Dość powiedzieć, że do dzisiaj z kilkudziesięciu zakładów obuwniczych funkcjonujących w Łomiankach przed kilkoma dekadami przetrwała tylko VANESSA. VANESSA tym czasem rosła w siłę i rozwijała się, by wreszcie otworzyć nieopodal w Łomiankach swój salon firmowy. 

Pomimo pojawienia się zaawansowanych technologii, obuwie VANESSA wciąż produkowane jest w dużej mierze ręcznie. Codziennie, od lat, przez te same, doświadczone dłonie pracowników, przechodzą skóry, kopyta, i cholewki, by razem stworzyć wygodne i ponadczasowe modele butów, odznaczające się dbałością o najmniejszy szczegół.  Materiały, które wykorzystywane są w zakładzie, to skóry najwyższej jakości, pochodzące głównie z Włoch, wolne od niebezpiecznych barwników, oddychające i zapewniające trwałość, którą tak cenią sobie użytkownicy.

VANESSA na każdym kroku poszukuje okazji, żeby się dalej rozwijać! Od kilku lat nasze buty obecne są w internecie, a niedawno otwarty został także firmowy salon w Łomiankach prowadzony przez panią Katarzynę Wójcik. Teraz do VANESSY wkracza kolejne pokolenie, czego pierwsze efekty możecie obserwować obecnie. Odświeżeniu uległa strona wizualna marki i uruchomiono oficjalny sklep internetowy VANESSA w nowej odsłonie. Staramy się również zwiększyć naszą obecność w mediach społecznościowych, abyście byli na bieżąco informowani o naszych nowościach i planach. Po więcej informacji zapraszamy na naszego Instagrama i Facebooka! 

Nowy użytkownik

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub resetuj hasło